Podążaj za nami na:
 

MAŁE JEST CIEPŁE - EEI PELLETS O MOCY 8 KW

29.05.2017

 

        Ekologiczna linia kotłów c.o. na biomasę EEI Pellets marki KOSTRZEWA powiększyła się o model o mocy 8 kW. To pierwszy polski produkt o tak niskiej mocy grzewczej, legitymujący się certyfikatem „Ecodesign” oraz drugi na rynku europejskim. Eei Pellets 8 kW sprawia, że ekonomiczne i przyjazne środowisku spalanie biomasy jest teraz możliwe także w budynkach mieszkalnych o niewielkim metrażu lub domach charakteryzujących się większą kubaturą, ale mniejszym zapotrzebowaniem na ciepło.

 

 

 

EEI PELLETS 8kW

 

 


        EEI Pellets 8kW dedykujemy w szczególności domom energooszczędnym, domom modułowym oraz bardzo dużym budynkom pasywnym. Urządzenie idealnie pasuje też do klasycznego domu jednorodzinnego o powierzchni do 120 m2. Sprawdzi się również w kamienicach, gdzie nie ma możliwości podłączenia do ciepła sieciowego. Ponadto może stanowić bardzo praktyczną i wygodną formę ogrzewania budynku oraz wody użytkowej w domach letnich. Taki kocioł może być alternatywą lub uzupełnieniem działania kominka. Rytuał rozpalania ognia w kominku bywa przyjemny i relaksujący, choć czasochłonny, natomiast kocioł na biomasę jest dużo mniej absorbujący – rozpala się i wygasza automatycznie – w zależności od zapotrzebowania budynku na ciepło. Dodatkowo wygodę użytkowania zwiększa możliwość zdalnego sterowania urządzeniem za pośrednictwem modułu internetowego.

 

      Uzyskanie unijnego certyfikatu „Ecodesign” w zewnętrznym, akredytowanym laboratorium badawczym wiąże się ze spełnieniem surowych wymogów, dotyczących efektywności energetycznej i norm emisji zanieczyszczeń, określonych w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 i rozporządzenia komisji (UE) 2015/1189. KOSTRZEWA jest pierwszym krajowym producentem kotłów, który posiada certyfikat „Ecodesign” na urządzenie o tak niskiej mocy oraz drugim w Europie. Kluczem do sukcesu było zastosowanie innowacyjnej technologii VG (varriable geometry). „KOSTRZEWA” bazuje na autorskim oraz innowacyjnym na skalę Europy palniku o zmiennej geometrii, który automatycznie dopasowuje się do zapotrzebowania cieplnego budynku, zmniejszając lub zwiększając swoje wymiary.

 

        Zmienna geometria umożliwia modulowanie mocą cieplną w szerokim przedziale – od 8kW do zaledwie 2,5 kW. To pierwszy zarejestrowany w kraju rezultat tak niskiej mocy grzewczej, co więcej – pierwszy, połączony ze spełnieniem wymogów dyrektywy Ecodesign. Dotychczasowa najniższa dostępna moc grzewcza to 3,5 kW.

 

        Najnowszy kocioł linii EEI Pellets, podobnie jak jego poprzednicy, dzięki wyposażeniu w system OMS (operating monitoring system) jest bardzo wygodny i komfortowy w obsłudze. OMS kontroluje ilość paliwa w zbiorniku oraz wypełnienie popielnika, i z dużym wyprzedzeniem informuje użytkownika o potrzebie zasypu paliwa oraz usunięcia popiołu. Informacje wyświetlane są na ekranie regulatora kotła oraz regulatora pokojowego.


        W kotle możemy palić każdym rodzajem peletu: A1, A2 oraz B. Urządzenie posiada klasę energetyczną A+, tj. najwyższą z możliwych w przypadku kotłów opalanych biomasą. Oznacza to, że pobór energii elektrycznej podczas pracy kotła został ograniczony do minimum. Warto pamiętać, że najnowszy produkt marki KOSTRZEWA może być przydatny w przypadku realizacji inwestycji dofinansowanych przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, polegających na ograniczaniu zapotrzebowania budynku na ciepło, oraz wszystkie programy PONE, idealnie też wpisuje się w realizację małopolskiej uchwały antysmogowej.

 

        EEI Pellets 8kW to przełom w ekologicznej miniaturyzacji mocy grzewczej na krajowym rynku kotłów na biomasę. „KOSTRZEWA” kolejny raz udowadnia, że własna myśl technologiczna pozwala spełniać rosnące wymagania klienta oraz chronić środowisko. Model o mocy 8 kW oraz wszystkie pozostałe kotły linii EEI Pellets zostały zaprojektowane z myślą o czystym powietrzu i likwidacji smogu w Polsce. Premiera ósemki już wkrótce.

 

 

 

 

 

 Pozostałe aktualności:

28.11.2010 - Ceny węgla
28.10.2010 - Zielone ciepło
28.10.2010 - Wzrost cen gazu
22.10.2010 - Dla najmłodszych