Podążaj za nami na:
 

INTERNETOWA PLATFORMA SERWISOWA PRZYNOSI EFEKTY

04.09.2017

2014-08-24

INTERNETOWA PLATFORMA SERWISOWA PRZYNOSI EFEKTY

 KOSTRZEWA Kierownik serwisu W.Miara

Od stycznia 2017 r. serwis techniczny producenta kotłów c.o. na pelet „KOSTRZEWA” działa na nowej platformie internetowej. Jak zmieniło to funkcjonowanie usług serwisowych – pytamy kierownika Działu Serwisu w przedsiębiorstwie „KOSTRZEWA” – Wojciecha Miarę.


Panie Wojtku, informacja o serwisie technicznym przez lata funkcjonowała w ramach portalu firmowego. Niedawno uruchomiliście odrębną platformę internetową poświęconą wyłącznie usługom serwisowym…

Chodziło o stworzenie czegoś więcej niż punktu informacji o usługach serwisowych i częściach zamiennych. Powstało wygodne narzędzie, służące szybkiemu kontaktowaniu się użytkowników kotłów z serwisantami. Serwis.kostrzewa.com.pl został tak zaprojektowany, aby przydatne informacje płynęły także w drugą stronę i ułatwiały życie klientom. Jednym z udogodnień jest powiadamianie mailem naszych użytkowników o zbliżającym się terminie przeglądu kotła.

 

Czy klienci chętnie korzystają z takich przypomnień?

Tak, bo mamy wiele codziennych obowiązków i taki mail okazuje się pomocny. Użytkowników platformy przybywa z każdym dniem. Pierwszy krok należy w tym względzie do nas – pracownicy serwisu rejestrują urządzenie na platformie – wpisując m. in. numer seryjny kotła oraz datę jego uruchomienia. Od tego momentu wszelkie informacje o dokonywanych usługach są rejestrowane. Klient po zalogowaniu ma dostęp do pełnej historii swojego urządzenia. Na ten moment (sierpień 2017r.) nasi serwisanci zarejestrowali 7250 kotłów.


Co zrobić, gdy zgubimy kartę gwarancyjną kotła?

Takie historie zdarzają się, ale wypracowaliśmy sposób na uniknięcie przykrych konsekwencji. Mamy świadomość, że kotły i domy zmieniają właścicieli, a dokumenty klientów lubią się gubić – w związku z tym wszelkie dane gromadzimy w firmowym archiwum. Nasz klient może się czuć bezpiecznie. Gwarancja nadal obowiązuje.

 

Co wyróżnia nową platformę?

Na pewno jest nowością w krajowym ogrzewnictwie. KOSTRZEWA jest pierwszym producentem, który bardzo poważnie myśli o komforcie usług serwisowych i szybkim przepływie informacji. Do obsługi platformy nie potrzebujemy komputera – wystarczy smartfon. Bardzo łatwo się z niej korzysta, bo jest niezwykle prosta w obsłudze, czytelna i przejrzysta. Zachowany został wyraźny podział na strefę użytkownika oraz strefę serwisanta. Za pomocą prostego formularza zamawiamy usługę – rozruch kotła, przegląd, naprawę lub badanie budynku kamerą termowizyjną. Informacje o zamówieniu spływają do centrum dowodzenia. Pełny dostęp do informacji, o tym który z serwisantów jest w danym momencie jest dostępny, sprawia, że decyzja o podjęciu reakcji zapada błyskawicznie. Naszych klientów cieszy systematyczne skracanie czasu reakcji na zgłoszenie.


Jak przedstawia się dostępność części zamiennych?

Teraz zamawianie części stało się jeszcze prostsze, bo klient i serwisant mają dostęp do sklepu online. Sklep działa od połowy 2016 r. i zastał zaprojektowany tak, aby dostęp do poszczególnych produktów był maksymalnie ułatwiony. Możliwość dokonania zamówienia przez Internet znacznie skraca czas dostawy.


Internetowa platforma serwisowa to jeden z elementów większej całości…

Na całość naszej układanki składają się: systematycznie rosnący i największy serwis fabryczny i techniczny w krajowej branży kotłów na biomasę. Urządzenia KOSTRZEWY są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, w związku z czym serwisanci muszą być na bieżąco. Gruntowne przygotowanie do pracy zapewniają cykliczne szkolenia w siedzibie firmy, podczas których następuje odnowienie licencji serwisowej. Nauka prowadzona jest w małych – maksymalnie 12-osobowych grupach, ze szczególnym naciskiem na zadania praktyczne w firmowym laboratorium. Równie ważne jest też profesjonale podejście specjalistów serwisu do klienta oraz dobre narzędzia pracy. To wszystko tworzy spójną całość usług serwisowych KOSTRZEWY.KOSTRZEWA Serwis

 

Dziękuję za rozmowę

 Pozostałe aktualności:

28.11.2010 - Ceny węgla
28.10.2010 - Zielone ciepło
28.10.2010 - Wzrost cen gazu
22.10.2010 - Dla najmłodszych